search icon

کوارتز توت فرنگی چیست؟

like icon 94 like icon 570

بر اساس تحقیقات زمین شناسان سنگ کوارتز یکی از انبوه ترین مواد معدنی بر روی کره زمین می باشد که می توان به راحتی گفت ۱۲ درصد پوسته زمین را در بر میگیرد. با اینکه این ماده معدنی شایع و متداول بوده به هیچ عنوان ساختار یک شکلی ندارند و در اقصی نقاط جهان شاهد کوارتز های رنگی متفاوت و منحصر به فردی هستیم.

 


شرکت آفر ارائه دهنده خدمات در زمینه های سنگ کوارتز (سنگ توتم و سنگ سایلستونسنگ طبیعی (سنگ گرانیت و سنگ مرمریت) و سنگ پرسلان (سنگ دکتون، سنگ پالرمو، سنگ زیگما و سنگ راک) در ایران می باشد.

کوارتز توت فرنگی چیست؟

آشنایی با کوارتز رنگی

گوهرشناسان برای اشاره به کوارتز بی رنگ شفاف حاوی ذرات ریز بلوری روتایل، گوتیت و تورمالین یا دیگر مواد معدنی از اصطلاح کوارتز ساژنتیک استفاده می کنند. این مثال برای روتایل کوارتز از همه شناخته تر است که حاوی اجزایی از روتایل طلایی یا تیتانیوم می باشد.

این مدل کوارتز با ادخال های قرمز اکسید آهن خیلی کمیاب بوده و تحت عنوان کوارتز توت فرنگی یا کوارتز آتشین قرمز به فروش می رسد. در بعضی از موارد یافت شده از کوارتز توت فرنگی ادخال ها به راحتی دیده می شود و به وضوح ذرات ریز، تکه های کوچک یا پولک های مایل به قرمز در این مدل سنگ به چشم می خورد و اما مدلهایی دیگر نیز هستند که تنها با ذره بین قابل رویت هستند و شکل کوارتز را کم و بیش مانند رنگ توت فرنگی می سازند.

کوارتز توت فرنگی رنگ خودش را از اشکال مختلف اکسید آهن می گیرد. ۴ گونه متفاوت اکسید آهن اما با ترکیب شیمیایی یکسان در کوارتز توت فرنگی وجود دارد. آنها عبارتند از : لپیدوکروسیت ( FeO OH)، گوتیت (مجددا FeO OH) اما با یک ساختار بلوری متفاوت)، لیمونیت (FeO (OH) nH2O ) و هماتیت ( Fe2O3 ).

اما باید این نکته را توجه داشت که به دلیل کمیابی این سنگ کوارتز توت فرنگی که به فروش می رسد مصنوعی و آزمایشگاهی بوده و بیشتر آنها شیشه معمولی می باشند که توسط افراد سودجو به شکل کوارتز توت فرنگی درآمده و با قیمت های بالایی به فروش می رسد. باید قبل از خرید از صحت و سقم اصل بودن سنگ اطمینان حاصل نمایید. کوراتز گیلاسی، کوارتز تمشکی، کوارتز کیوی، کوارتز آناناسی و توت فرنگی نام های تجاری است که بر روی گروه کوارتز های رنگارنگ و شفاف گذاشته اند و اصطلاحا آنها را کوارتز میوه ای می نامند. این گروه از خانواده کوارتز بیشتر در جواهرسازی به عنوان مهره و آویز به کار می روند و در بعضی موارد به منظور اشیاء تزئینی استفاده می شود.کوارتز توت فرنگی اغلب در روسیه و در مناطق مجاور مانند قزاقستان یافت می شود. البته در برزیل این نوع سنگ نیز دیده شده است.


کانترتاپ چیست؟ برای آگاهی از بهترین نوع سنگ کانترتاپ، ایده های جدید کانترتاپ، بهترین جنس سنگ کانترتاپ، سنگ مناسب کابینت کانترتاپ وقیمت کانترتاپ، با وبلاگ شرکت آفر همراه باشید.

 

سنگ کوارتز چیست؟! سنگ کوارتز چه ویژگی هایی دارد؟! برای اجرای صفحات کوارتز با شرکت آفر،مجری کوارتز در ایران تماس بگیرید.

 

سنگ اسلب چیستسنگ اسلب چه کاربردی دارد؟! نحوه اجرای سنگ اسلب را در وبلاگ شرکت آفر مطالعه کنید.

 

صفحه کابینت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای آگاهی از فروش و اجرای صفحه کابینت کوارتز با شرکت آفر تماس بگیرید.

 

سنگ گرانیت چیست؟! برای خرید سنگ گرانیت با شرکت آفر تماس بگیرید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر
اشتراک گذاری:
کامنت کاربر
نظر شما
1399/07/01 , 23:54
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.