search icon

مدرن‌ترین سنگ ساختمانی، دکتون!

like icon 14 like icon 395

سنگ دکتون، محصولی از شرکت اسپانیایی Cosentino است که با نام تجاری دکتون (Dekton) به بازار عرضه شده است. به علت خاص بودن و منحصر به فرد بودن، این محصول با همین نام در دنیا مطرح شده است و در زیرمجموعه ی صفحات سنگی فوق فشرده قرار گرفته است. سنگ دکتون سنگ ساختمانی مدرنی است که مورد استقبال اکثر مردم دنیا قرار گرفته است. سنگ دکتون صفحات سنگی فوق فشرده ای است که از کانی های خام کوارتز طبیعی، پُرسلین و شیشه ساخته شده است و دارای درجه ی سختی بسیار بالایی می باشد. این صفحات سنگی فوق فشرده در زیر 25000 تن فشار و 1200 درجه سانتیگراد دما به وجود می آیند.


شرکت آفر ارائه دهنده خدمات در زمینه های سنگ کوارتز (سنگ توتم و سنگ سایلستونسنگ طبیعی (سنگ گرانیت و سنگ مرمریت) و سنگ پرسلان (سنگ دکتون، سنگ پالرمو، سنگ زیگما و سنگ راک) در ایران می باشد.

مدرن‌ترین سنگ ساختمانی، دکتون!

سنگ دکتون چه ویژگی هایی دارد؟!

سنگ دکتون دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار، خراشیدگی و ساییدگی است و برای استفاده در محیط های پر رفت و آمد مناسب می باشد. خاصیت جذب آب این سنگ ها، بسیار اندک و ناچیز است که این امر باعث می شود امکان رشد و تکثیر باکتری ها و میکروب ها از بین برود. برخی از ویژگی های این صفحات فوق فشرده به شرح زیر می باشد:

 • مقاومت در برابر خط و خش ناشی از اجسام
 • مقاومت در مقابل اسیدها و سایر آلاینده های محیطی
 • مقاوت در برابر لک و عدم تمایل برای واکنش شیمیایی
 • مقاومت در برابر حرارت و آتش
 • مقاومت در برابر سرما و یخ زدگی
 • آنتی باکتریال و بهداشتی بودن
 • تنوع بالای طرح و رنگ

 

سنگ دکتون چه کاربردهایی در معماری دارد؟!

به طور کلی سنگ دکتون به علت مقاومت بالا و سختی زیاد و همچنین زیبایی در طرح، تمام ویژگی های مورد نیاز مشتری ها را رفع می کند و به همین دلیل گزینه ی بسیار مناسبی برای استفاده در معماری های خارجی و داخلی ساختمان ها است. ویژگی های مختلف سنگ دکتون باعث شده است که بتوان از این صفحات سنگی فوق فشرده در قسمت های مختلف ساختمان سازی از جمله دیوار، کف، نما، پله، شومینه، سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه استفاده کرد. در ادامه به صورت موردی به برخی از این کاربردها اشاره می کنیم.

 • خاصیت مقاومت در برابر خط و خش ناشی از اجسام تیز باعث شده است که این سنگ گزینه ی بسیار مناسبی برای استفاده در سطح روی کانتر و سطح روی کابینت آشپزخانه باشد. کانترتاپ آشپزخانه در حقیقت میز کار آشپزخانه است. از اینرو در طراحی یک آشپزخانه، استفاده از سنگ مقاوم در برابر خراش دارای اهمیت است.
 • آنتی باکتریال و بهداشتی بودن سنگ دکتون به علت نداشتن خلل و فرج، امکان استفاده از این سنگ را برای آشپزخانه ها، غذاخوری ها و رستوران ها فراهم کرده است.
 • همچنین به دلیل نداشتن خلل و فرج و نفوذناپذیری، و تنوع در طرح و رنگ، می توان از این سنگ ها در سرویس بهداشتی و حمام استفاده کرد.
 • بسیاری هم در دنیا، از این سنگ ها برای ساختن شومینه استفاده می کنند. چرا که در برابر حرارت و آتش دارای مقاومت زیادی می باشند.
 • مقاومت در مقابل اسیدها و سایر آلاینده های محیطی، مقاوت در برابر لک و عدم تمایل برای واکنش شیمیایی، مقاومت در برابر سرما و یخ زدگی و همچنین تنوع در طرح و رنگ و امکان سفارشی سازی باعث شده است که بتوان از این سنگ ها در طراحی نمای خارجی ساختمان های به ویژه مدرن استفاده کرد.
 • همچنین مقاومت بسیار بالای صفحات سنگی فوق فشرده دکتون، این سنگ ها را تبدیل به گزینه ای مطلوب برای استفاده در کف ساختمان و سطح پله نموده است.

کانترتاپ چیست؟ برای آگاهی از بهترین نوع سنگ کانترتاپ، ایده های جدید کانترتاپ، بهترین جنس سنگ کانترتاپ، سنگ مناسب کابینت کانترتاپ وقیمت کانترتاپ، با وبلاگ شرکت آفر همراه باشید.

 

سنگ کوارتز چیست؟! سنگ کوارتز چه ویژگی هایی دارد؟! برای اجرای صفحات کوارتز با شرکت آفر،مجری کوارتز در ایران تماس بگیرید.

 

سنگ اسلب چیستسنگ اسلب چه کاربردی دارد؟! نحوه اجرای سنگ اسلب را در وبلاگ شرکت آفر مطالعه کنید.

 

صفحه کابینت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای آگاهی از فروش و اجرای صفحه کابینت کوارتز با شرکت آفر تماس بگیرید.

 

سنگ گرانیت چیست؟! برای خرید سنگ گرانیت با شرکت آفر تماس بگیرید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر
اشتراک گذاری:
کامنت کاربر
نظر شما
1399/06/28 , 12:15
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.