search icon

قلب آبی ابدیت

like icon 87 like icon 412

دردنیا یک سنک قیمتی جاودان و بسیار مشهور وجود دارد که به الماس قلب ابدیت (Heart of Eternity) معروف است. این الماسی دارای وزن ۶۴/۲۷ قیراط (۵۲۸/۵ گرم) می باشد که توسط موسسه گوهرشناسی امریکا (GIA) در درجه رنگی Fancy Vivid Blue قرار گرفته است. الماس قلب ابدیت توسط گروه گوهرتراشی استینمتز قبل از اینکه به تملک گروه جواهری د بیرز در بیاید، تراشیده شد.


شرکت آفر ارائه دهنده خدمات در زمینه های سنگ کوارتز (سنگ توتم و سنگ سایلستونسنگ طبیعی (سنگ گرانیت و سنگ مرمریت) و سنگ پرسلان (سنگ دکتون، سنگ پالرمو، سنگ زیگما و سنگ راک) در ایران می باشد.

قلب آبی ابدیت

 

این الماس به دلیل رنگ منحصر به فردش در رده الماس های فوق العاده کمیاب قرار می گیرد و برچسب قیمتی بسیار بالایی را با خود به یدک می کشد. این الماس در معدن الماس پریمیر در افریقای جنوبی کشف شد. میزان استخراج الماس آبی رنگ در معدن الماس پریمیر کمتر از ۱/۰ درصد است؛ با این وجود این معدن، تنها معدنی است که در آن الماس آبی قابل استخراج می باشد. از میان ۱۰ الماس رنگی که بیشترین قیمت در مزایده ها را داشته اند، ۶ عدد از آنها به رنگ آبی بوده که بین ۵۵۰ هزار دلار تا ۵۸۰ هزار دلار بابت هر قیراط ارزشگذاری شده اند.

 

الماس قلب ابدیت در ژوئن ۲۰۰۰ به عنوان یکی از گوهرهای مجموعه د بیرز پرده برداری گردید. الماس قلب ابدیت همراه با ۱۰ الماس آبی رنگ دیگر به مجموع وزن ۱۱۸ قیراط (۶/۲۳ گرم) در گنجینه د بیرز نگهداری می شود. در سال ۲۰۰۰ برای سرقت این الماس اقدام شد که خوشبختانه این تلاش ناکام ماند.

 

در نمایشگاه برگزار شده توسط سیمتسونیا، قلب ابدیت توسط یک کلکسیونر شخصی قرض گرفته شد و در همان نمایشگاه این الماس به فروش رفت.


در سال ۲۰۱۲ این شایعه به وجود آمد که بازیکن معروف بوکس به نام فلوید مای ویدر این الماس را که بر روی گردنبندی سوار بود، برای نامزدش خریداری کرد. مجموعه د بیرز این حرف را رد کرد اما هیچگونه اطلاعی از خریدار این الماس منتشر ننمود. خریدار الماس آبی رنگ قلب ابدیت، هنوز مشخص نیست.


کانترتاپ چیست؟ برای آگاهی از بهترین نوع سنگ کانترتاپ، ایده های جدید کانترتاپ، بهترین جنس سنگ کانترتاپ، سنگ مناسب کابینت کانترتاپ وقیمت کانترتاپ، با وبلاگ شرکت آفر همراه باشید.

 

سنگ کوارتز چیست؟! سنگ کوارتز چه ویژگی هایی دارد؟! برای اجرای صفحات کوارتز با شرکت آفر،مجری کوارتز در ایران تماس بگیرید.

 

سنگ اسلب چیستسنگ اسلب چه کاربردی دارد؟! نحوه اجرای سنگ اسلب را در وبلاگ شرکت آفر مطالعه کنید.

 

صفحه کابینت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای آگاهی از فروش و اجرای صفحه کابینت کوارتز با شرکت آفر تماس بگیرید.

 

سنگ گرانیت چیست؟! برای خرید سنگ گرانیت با شرکت آفر تماس بگیرید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر
اشتراک گذاری:
کامنت کاربر
نظر شما
1399/07/02 , 01:06
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.