search icon

الماس آلنات

like icon 96 like icon 503

الماس آلنات لقب بزرگترین الماس زرد جهان را با خود یدک می کشد، این الماس دارای وزنی معادل ۱۰۱ قیراط می باشد که به صورت کابوشن تراش خورده است. این الماس منحصر به فرد توسط موسسه گوهر شناسی GIA در دسته بندی Fancy Vivid Yellow قرار داده است، این دسته یعنی از هر هزار الماس یک عدد به طور طبیعی چنین رنگ زردی دارد.

 


شرکت آفر ارائه دهنده خدمات در زمینه های سنگ کوارتز (سنگ توتم و سنگ سایلستونسنگ طبیعی (سنگ گرانیت و سنگ مرمریت) و سنگ پرسلان (سنگ دکتون، سنگ پالرمو، سنگ زیگما و سنگ راک) در ایران می باشد.

الماس آلنات

 

اسم این گوهر از نام اولین مالک آن یعنیMajor Alfred Ernest Allnatt که یک سرباز، ورزشکار، حامی هنر و نیکوکار بود گرفته شده است.

این سنگ بر اساس نام یکی از صاحبان آن به نام میجر آلفرد ارنست آلنات نامگذاری شده می‌باشد که یک سرباز، حامی هنر، ورزشکار، و تاجر بود. هیچ کس دقیقاً نمی داند منشا اصلی این سنگ قیمتی کجاست.

افراد در قرن بیستم بر این باور بودند که از آفریقای جنوبی بدست آمده اما در سال های اخیر با توجه به رنگ الماس های زرد آفریقای جنوبی این گفته تکذیب شده است. برخی از متخصصان بر این باورند که از معدنDe Beers Premier Diamond استخراج شده است. پس از خریدن الماس، وی با کارتیه قرار گذاشت که آن را طراحی کرده و برای آن قاب بسازد.

قاب ساخته شده شامل یک گل از جنس پلاتین با ۵ عدد گلبرگ، یک ساقه و دو برگ بود که تماماً با الماس تزئین شده بود.

 

در سال ۱۹۹۶ این قطعه جواهر در حراج Christie ژنو با قیمتی بیش از ۳ میلیون دلار به شرکت SIBA از هنگ کنگ فروخته شد. در آن زمان وزن این الماس ۱۰۲٫۰۷ قیراط بود ولی شرکت SIBA آن را دوباره تراش داد. با وجود اینکه این تراش ۰٫۷۸ قیراط از وزن این الماس را کم کرد ولی باعث افزایش چشمگیر رنگ آن شد و پس از آن بود که رنگ این الماس از نوع fancy vivid yellow تشخیص داده شد.


Allnatt تا به امروز ۲ بار در موزه تاریخ طبیعی موسسه Smithsonian واقع در واشنگتن به نمایش گذاشته شده است. بار اول در سال ۲۰۰۳ به عنوان بخشی از نمایشگاه جلال و شکوه الماس (Splendor of Diamonds) که در تاریخ ۲۷ ژوئن تا ۳۰ سپتامبر برگزار شد و در آن الماس های معروف به نمایش گذاشته شدند. بار دوم در سال ۲۰۰۵ به عنوان بخشی از نمایشگاه الماس (Diamonds) حضور پیدا کرد. این نمایشگاه در تاریخ ۸ جولای ۲۰۰۵ تا ۲۶ فوریه سال ۲۰۰۶ برپا بود و الماس Allnatt توجه بسیاری را به خود جلب کرد.


کانترتاپ چیست؟ برای آگاهی از بهترین نوع سنگ کانترتاپ، ایده های جدید کانترتاپ، بهترین جنس سنگ کانترتاپ، سنگ مناسب کابینت کانترتاپ وقیمت کانترتاپ، با وبلاگ شرکت آفر همراه باشید.

 

سنگ کوارتز چیست؟! سنگ کوارتز چه ویژگی هایی دارد؟! برای اجرای صفحات کوارتز با شرکت آفر،مجری کوارتز در ایران تماس بگیرید.

 

سنگ اسلب چیستسنگ اسلب چه کاربردی دارد؟! نحوه اجرای سنگ اسلب را در وبلاگ شرکت آفر مطالعه کنید.

 

صفحه کابینت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای آگاهی از فروش و اجرای صفحه کابینت کوارتز با شرکت آفر تماس بگیرید.

 

سنگ گرانیت چیست؟! برای خرید سنگ گرانیت با شرکت آفر تماس بگیرید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر
اشتراک گذاری:
کامنت کاربر
نظر شما
1399/06/31 , 11:00
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.