search icon

طراحی گلدان برای دکوراسیون فضای باز

like icon 37 like icon 625

یک از روش‌های بسیار خوب برای زیباتر کردن دکوراسیون محیط های بیرونی، طراحی گلدان ها و باغچه ها برای فضاهای خارجی می تواند باشد، که باعث تغییر ظاهر این فضاها می شود. در صورت استفاده از چنین گلدان هایی در تراس، حیاط خلوت، پاسیو و حیاط های ورودی خانه، می توانید گیاهان سبز و زیبایی را با خودتان به محیط زندگی خود بیاورید و در حالی که به بهترین شکل از این فضاها استفاده می کنید، به زیباتر شدن آنها نیز کمک نمایید. در ادامه این مطلب ایده های بسیار خوبی برای طراحی گلدان های مختلف و تزئین دکوراسیون فضاهای خارجی را باهم خواهیم دید.

 


شرکت آفر ارائه دهنده خدمات در زمینه های سنگ کوارتز (سنگ توتم و سنگ سایلستونسنگ طبیعی (سنگ گرانیت و سنگ مرمریت) و سنگ پرسلان (سنگ دکتون، سنگ پالرمو، سنگ زیگما و سنگ راک) در ایران می باشد.

طراحی گلدان برای دکوراسیون فضای باز

در صورتی که به فکر صرف هزینه ای مناسب برای این کار هستید، لازم نیست نگران باشید، چون اکثر طرح هایی که در اینجا ارائه شده است، با استفاده از چوب های معمولی و بلوک های پیش ساخته تهیه می شوند. با توجه به ایده هایی که در اینجا ارائه شده است می توانید محیطی طبیعی را با وجود گیاهان، گل ها و گلدان های زیبا به محیط شخصی خودتان بیاورید و فضایی کاربردی در کنار خانه داشته باشید.

 • نیمکت همراه با گلدان: ساخت نیمکت های چوبی، فلزی یا حتی سنگی در محوطه بیرون از منزل یا محیط کار، در کنار باغچه و گیاهان سرسبز، می توان نمای بسیار دلپذیری ایجاد کند و جنبه کاربردی‌تری به فضاهای بیرونی شما بدهد. طراحی اینگونه نیمکت ها اغلب بر پایه رنگ های تیره و روشنی است که معمولا در آشپزخانه های منازل نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این نیمکت ها می توانند به گونه ای طراحی شوند که در گوشه ها و قسمت های زاویه دار بالکن یا حیاط خانه قرار بگیرند و بر زیبایی این قسمت های خانه نیز بیفزایند.
   
 • باغچه لبه دار سیمانی: با استفاده از چوب سبک چند لایه، می توانید یک باغچه ساده با ابعاد و اندازه موردنظرتان را قاب بندی کنید و سپس سطوح خارجی آن را با سیمان بپوشانید. بهتر است لبه این باغچه را تا حد امکان پهن کنید تا در مواقعی بتوانید در کنارش بنشینید و از منظره سبز و دل انگیز باغچه تان استفاده نمایید. ظاهر صاف و مدرن این باغچه ها، برای محیط بیرون از خانه بسیار مناسب هستند و بویژه با المان های دکوراتیو دیگری مثل صندلی ها، کفپوش ها و دیگر موارد اینچنینی، ترکیب خوبی می سازند.
   
 • دیواره سنگ چین شده باغچه: برای شروع کار، ابتدا سنگ هایی که در اختیار دارید را به سه دسته تقسیم بندی کنید، سنگ های بزرگ، متوسط و کوچک. سنگ هایی که ظاهر چندان جذابی ندارند را به عنوان سنگ های اولیه در قسمت های پایین دیواره استفاده کنید، و به صورت نامتقارن سنگ ها را روی هم بچینید. این کار مشابه آجرچینی دیوارها است و بایستی هر سنگ روی محل تلاقی دو سنگ زیرین قرار گیرد. برای اینکه دیواره باغچه ظاهر بهتری داشته باشد، از سنگ هایی با اندازه های مختلف و رنگ های متنوع در کنار یکدیگر استفاده نمایید. در بین سنگ ها از ملات استفاده کنید تا دیواره ای که می سازید استحکام کافی داشته باشد. سعی کنید هنگام چیدن سنگ ها به ظاهر دیواره هم توجه کافی داشته باشید. در نهایت برای لبه های باغچه از قطعه های سنگی تراش خورده استفاده کنید. در ترکیب با این دیواره می توانید نیمکت بسیار خوبی نیز طراحی کنید و مجموعه منحصربفردی بوجود آورید.
   
 • گلدان جعبه ای چوبی: حفظ حریم شخصی در محیط های کوچک همیشه از دغدغه هایی است که وجود دارد. این مسئله در بالکن های آپارتمان های شهری خودش را بیشتر نشان می دهد و نیاز به ایجاد پوششی برای فضاهای شخصی این نوع آپارتمان ها، بسیار لازم و ضروری به نظر می رسد. با چند گلدان مرتفع و کاشت گیاهانی پربرگ و سبز می توانید به راحتی این نیاز را برطرف کنید. گلدان های ساده ی چوبی که به شکل جعبه ای طراحی می شوند و از برش های موازی چوب ساخته شده اند، برای این منظور مناسب هستند و به راحتی قابل تهیه می باشند. به این ترتیب می توان علاوه بر حفظ حریم خصوصی، از نور طبیعی آفتاب هم استفاده نمود.
   
 • باغچه های پهن با تکه های سنگی بزرگ: سنگ های بزرگی که رنگ روشنی دارند معمولا کنتراست بسیار خوبی با محیط و به ویژه با سبزی گیاهان اطرافشان می سازند. به همین جهت می توانند ظاهر بسیار جذابی در ساخت دیواره های باغچه ها داشته باشند. می توانید تکه های بزرگی از این سنگ ها را برای ساخت باغچه هایی با لبه های پهن مورد استفاده قرار دهید و گیاهان سبز و نسبتا بزرگی را درون آنها بکارید.
   
 • گلدان‌های آویز یا طبقاتی: اگر فضا مناسبی در بخشی از حیاط یا محوطه بیرون از خانه در اختیار دارید، می توانید آلاچیق یا سایه بان مناسبی طراحی کنید و روی دیواره آن از گلدان های آویز یا طبقاتی استفاده نمایید. این نوع گلدان‌ها به راحتی روی دیوارهای حیاط یا اطراف خانه هم قابل نصب هستند و از آنجا که گل ها و گیاهان سبزتان در ارتفاع بالاتری قرار می گیرد، می تواند به سرسبزتر شدن محیط کمک بیشتری کند.
   
 • استفاده از تکه های فلزی و حلبی: شاید بخواهید به جای استفاده از سنگ های زیبا و جذاب برای ساخت باغچه ها، از تکه های فلزی یا حتی حلبی های زنگ زده استفاده کنید و به این ترتیب نمای متفاوتی به باغچه های خودتان ببخشید. به کارگیری چنین ایده ای می تواند هزینه بسیار پایینی داشته باشد و به سادگی قابل اجرا باشد. می توانید در ابتدا از صفحه های استیل استفاده کنید که به راحتی قابل تهیه هستند، به تدریج این صفحه های استیل در مجاورت با رطوبت باغچه و حیاط حالتی زنگ زده پیدا می کنند و ظاهر طبیعی و بکری به دست خواهد آمد.
   
 • گلدان های چوبی برای محیط های کوچک: اگر فضایی که در اختیار دارید بسیار کوچک باشد، یا اگر بخواهید وسیله ای برای پوشش دادن گوشه ای از حیاطتان بیابید، می توانید از گلدان های چوبی با ارتفاع مناسب و پهنایی کمتر از حد معمول استفاده نمایید. به عنوان مثال اگر بخواهید کولری که در حیاط قرار گرفته است، یا سطل آشغالی را از نظرها مخفی کنید، این نوع گلدان ها انتخابی بسیار مناسب هستند. ساخت این نوع گلدان ها بسیار ساده است و با چند برش چوبی ساده می توانید این گلدان ها را تهیه نمایید.

کانترتاپ چیست؟ برای آگاهی از بهترین نوع سنگ کانترتاپ، ایده های جدید کانترتاپ، بهترین جنس سنگ کانترتاپ، سنگ مناسب کابینت کانترتاپ وقیمت کانترتاپ، با وبلاگ شرکت آفر همراه باشید.

 

سنگ کوارتز چیست؟! سنگ کوارتز چه ویژگی هایی دارد؟! برای اجرای صفحات کوارتز با شرکت آفر،مجری کوارتز در ایران تماس بگیرید.

 

سنگ اسلب چیستسنگ اسلب چه کاربردی دارد؟! نحوه اجرای سنگ اسلب را در وبلاگ شرکت آفر مطالعه کنید.

 

صفحه کابینت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای آگاهی از فروش و اجرای صفحه کابینت کوارتز با شرکت آفر تماس بگیرید.

 

سنگ گرانیت چیست؟! برای خرید سنگ گرانیت با شرکت آفر تماس بگیرید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر
اشتراک گذاری:
کامنت کاربر
نظر شما
1399/07/03 , 14:08
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.