search icon

رنگ های پاستلی

like icon 82 like icon 425

مطالب و مباحث بسیار زیادی در زمینه رنگ ها در دکوراسیون داخلی وجود دارد که مفصل هم به این موضوع پرداخته اند. اما من تصمیم گرفتم در این مطلب با بررسی یک آپارتمان کوچک ۲۰ متری، شناخت و تاثیر رنگ های پاستلی در دکوراسیون را به صورتی عملی تر توضیح بدهم. این آپارتمان کوچک که در پاریس واقع شده، شاید به اندازه یک خانه بزرگ جا فضا داشته و به تمامی دیتیل ها در طراحی و اجرا دقت شده است. معمار این پروژه بر این باور است که کوچکی متراژ یک فضا مانع از رسیدن به نتیجه ایده آل و عالی نخواهد بود. چنانچه در ادامه خواهید دید پس از بازسای به یک خانه شیک و رویایی برای مالک جوان آن تبدیل گشته است.

 

 


شرکت آفر ارائه دهنده خدمات در زمینه های سنگ کوارتز (سنگ توتم و سنگ سایلستونسنگ طبیعی (سنگ گرانیت و سنگ مرمریت) و سنگ پرسلان (سنگ دکتون، سنگ پالرمو، سنگ زیگما و سنگ راک) در ایران می باشد.

رنگ های پاستلی

ده سال پیش یک آپارتمان کوچک دو دفتر کار تاریک و بلااستفاده بودند که بازسازی با حذف دیوار بین آن دو شروع گردیده و به مدت ۳ ماه به طول انجامید. معمار این فضا قادر به حذف دیوارها برای بزرگ تر کردن فضا نبود، در نتیحه از رنگ های پاستلی و چوب برای رسیدن به این ایده استفاده کرد. به این گونه که سقف، دیوارها و برخی از مبلمان و وسایل هب رنگ سفید در نظر گرفته شده و پارکت چوبی برای کف انتخاب شد.

رنگ های پاستلی در نشیمن و غذاخوری

اغلب آپارتمان های کوچک با این ابعاد، فضای کافی برای نشیمن و غذاخوری جداگانه ندارند. اما معمار این پروژه تصمیم گرفت تا به راحتی و با به کار بردن رنگ سبز پاستلی قسمت نشیمن را شاخص تر کرده و به نوعی آن را جدا نماید. این در حالی است که همان رنگ با یک تنالیته تیره تر قسمت تخت خواب که به صورت نیم طبقه طراحی شده را مشخص می نماید. پالت رنگی آبی و سفید هم برای اتاق خواب و هم برای نشیمن کوچک ترکیب رنگی مناسب و آرامش بخشی است.

رنگ های پاستلی در آشپزخانه

نکته ای که می خواهم در این جا در مورد دکوراسیون این آپارتمان یادآور شوم، تاثیر لوازم و اکسسوری هاست. در کنار رنگ های خنثی و کم رنگ پاستل، گرمای چوب فضا را به کلی تغییر می دهد. بنابراین ما هم این جا پارکت چوبی، ناهارخوری چوبی و مبز جلومبلی چوبی را دقیقا در مکان های درستشان می بینیم. چراغ آویز اوریگامی سفید بالای میز نارهارخوری به شخاص شدن آن کمک زیادی می کند.  کاشی های آشپزخانه نیز نکته ای دیگر در این طراحی هستند. رنگ پاستلی در کنار رنگ شورمه ای و سفید یک ترکیب بی نظیر را به وجود آورده و همخوانی مناسبی با سایر فضاها دارد. احتمالا یکی از بهترین فضاها بخش کمدهاست. پیش از این، افرادی که ساکن این خانه بودند، هیچ فضایی برای ذخیره سازی و قرار دادن وسایل لباس هایشان نداشتند. کمدها با درب کشویی که در سمت چپ تصویر مشاهده می کنید، به راحتی این مشکل را برطرف کرده اند. درب های آینه ای فضا را بزرگ تر و پرنورتر نشان داده و آن قسمت را به یک فضای ذخیره سازی مشخص تبدیل نموده است. همان طور که در ابتدا اشاره کردم، رنگ های پاستلی تنالینه بسیار روشن و سردی دارند که به راحتی می توان با قرار دادن رنگ ها و سایل گرم، از آن استفاده کرد. در این آپارتمان به غیر از چوب، فرش حصیری رنگی و سبزی گیاهان، معمار را به همین هدف رسانده است.

بازسازی حمام با رنگ های پاستلی

در بازسازی حمام، دوباره همان ترکیب رنگ های فضای نشیمن و کاشی های آشپزخانه را مشاهده می کنیم. رنگ سفید که فضا را بزرگ تر نشان داده و رنگ های پاستلی در کاشی ها و اکسسوری، سبک مینیمالی را به وجود آورده اند.  ممکن است در برخورد اول، حمام یک حمام معمولی به نظر برسد. اما کمبود فضا با لوازم و وسایل پیشرفته جبران شده اند. دوش دیواری دارای تنظیم کنترل دما بوده و فرورفتگی ها فضای ذخیره سازی کافی را به وجود آورده است. قلاب های دیواری به دقت روی دیوار نصب شده اند تا فضای کافی برای حوله ها، به دور از خیس شدن وجود داشته باشد. جالب است بدانید دراین حمام ها کوچک، یک ماشین لباسشویی و یک فضای ذخیره در دیوار و در نزدیکی ورودی پنهان شده اند.


کانترتاپ چیست؟ برای آگاهی از بهترین نوع سنگ کانترتاپ، ایده های جدید کانترتاپ، بهترین جنس سنگ کانترتاپ، سنگ مناسب کابینت کانترتاپ وقیمت کانترتاپ، با وبلاگ شرکت آفر همراه باشید.

 

سنگ کوارتز چیست؟! سنگ کوارتز چه ویژگی هایی دارد؟! برای اجرای صفحات کوارتز با شرکت آفر،مجری کوارتز در ایران تماس بگیرید.

 

سنگ اسلب چیستسنگ اسلب چه کاربردی دارد؟! نحوه اجرای سنگ اسلب را در وبلاگ شرکت آفر مطالعه کنید.

 

صفحه کابینت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای آگاهی از فروش و اجرای صفحه کابینت کوارتز با شرکت آفر تماس بگیرید.

 

سنگ گرانیت چیست؟! برای خرید سنگ گرانیت با شرکت آفر تماس بگیرید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر
اشتراک گذاری:
کامنت کاربر
نظر شما
1399/06/30 , 06:15
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.