search icon

مدل های مختلف میز ناهار خوری مناسب

like icon 136 like icon 1,137

خوب همانطور که میدانید آشپزخانه شما هر چقدر هم که کوچک باشد، باز هم جایی برای قراردادن میز غذاخوری در آن می توان پیدا کرد.

 

 


شرکت آفر ارائه دهنده خدمات در زمینه های سنگ کوارتز (سنگ توتم و سنگ سایلستونسنگ طبیعی (سنگ گرانیت و سنگ مرمریت) و سنگ پرسلان (سنگ دکتون، سنگ پالرمو، سنگ زیگما و سنگ راک) در ایران می باشد.

مدل های مختلف میز ناهار خوری مناسب
 •  یک تیر و دو نشان. کافی است همین الان به نزدیک ترین نجاری محل بروید و از او بخواهید برای تان یک طاقچه بسیار ساده بسازد که قسمت کناری آن با لولا جدا شده باشد. حتی می توانید این کار را روی یکی از شوفاژهای خانه هم انجام دهید؛ طاقچه ای که روی رادیاتور را می پوشاند و قطعه ای که قسمت پایین رادیاتور ها را پوشش می دهد. با این کار فقط تا اینجا یک نشان را زده اید.

   
 • هدف دوم داشتن یک میز ناهارخوری ساده است که با طراحی خاصی که در این آپارتمان ساده نیویورکی می بینید می توان به آن هم رسید. میز آماده ای که می تواند در گوشه هال یا پذیرایی یا حتی قسمتی از آشپزخانه به دیوار نصب شود بدون اینکه جای زیادی را هم بگیرد. سختی کار فقط دو عدد صندلی است که باید همیشه دم دست باشد.

   
 •  سوئدی ها معمولا آدم های ساده ای هستند که خانه های آن قدر بزرگی هم ندارند. برای همین خیلی های شان به استفاده از فضای بهینه از خانه روی آورده اند. این طراحی عجیب میز ناهارخوری در آشپزخانه هم متعلق به یکی از خانه های سوئد است. میز غذاخوری مانند یک کشوی بسیار باریک در فضای بین دو کشوی بزرگ آشپزخانه قرار گرفته است. پایه های آن هم طوری ساخته شده اند که هیچ برخوردی با کشوهای پایینی نداشته باشند. فقط کافی است سر صبح میز کشویی را بیرون بکشید و صندلی ها را دورش بچینید. کارتان هم که تمام شد، میز سرجایش برمی گردد بدون اینکه کوچک ترین اثری از شلوغی در آشپزخانه باقی مانده باشد.

   
 • معمولا در کافه ها دنج ترین جا کنار پنجره است. میزی کوچک و صندلی های کناری و یک فنجان قهوه؛ تصویری که شاید عده کمی از ما در خانه های مان بتوانیم تجربه کنیم؛ مگر اینکه واقعا خانه کوچکی داشته باشیم و پنجره ای بزرگ که از قضا کشویی باشد. آن وقت می توان با خیال راحت گوشه دنج کافه را به خانه آورد. این ترفندی است که این روزها طراحان دکوراسیون برای خانه های کوچک بدون فضای کافی برای میز غذاخوری استفاده می کنند. آنها روی پنجره های کشویی یک قطعه چوب بزرگ نصب می کنند؛ فکر ساده ای که شاید کمتر کسی جسارت انجام آن را در خانه اش داشته باشد. خیلی ها هم پنجره ای با چهارچوب کشویی ندارند که آن وقت باید بین نداشتن یک میز غذاخوری یا پنجره ای همیشه بسته یکی را انتخاب کرد.

   
 • این روزها طراحی کابینت های آشپزخانه با قدیم ترها خیلی فرق کرده است. پیش از این کابینت های فلزی با دسته های هلالی بودند و شکل و شمایل یک دستی که داشتند؛ چند ردیف پایین آشپزخانه و چند تایی هم روی دیوارها. نهایت ایده ای که خرج می کردند ساختن دو، سه تا کشو بود. بعدها که کابینت های ام دی اف آمد باز هم طراحی ها زیاد فرقی نکرد فقط اینکه آشپزخانه ها اپن شدند و می شد برای شان کاری کرد. اما حالا طراحی ها ناب و بکر شده اند؛ طرح هایی که هم زیبایی مدرن خودشان را دارند و هم کلی از مشکلات را حل می کنند. مانند این آشپزخانه فرانسوی که یکی از کابینت هایش به خاطر فضای محدود خانه کلا به شکل میز در کنار بقیه کابینت ها جاساز می شود. این طوری هر وقت کسی به میز غذا نیاز داشت فقط کافی است در مخفی کابینت روان را پیدا کند و آن را به هر قسمتی از خانه که خواست ببرد حتی جلوی تلویزیون!

   
 • اگر خانه تان این قدر کوچک است که از مبل ها یا تخت های تاشو استفاده می کنید، بهتر است نگاهی به این طراحی خاص داشته باشید. در نگاه اول میز ساده ای که با طراحی خاصی از دیوار کناری جدا شده است. میزی که هر وقت استفاده از آن تمام شد با یک حرکت به سمت دیوار برمی گردد و جزئی از بدنه دیوار می شود. نکته اینجاست که در این طراحی میز از دیوار جدا نشده است بلکه از زیر بدنه تختخواب تاشو بیرون آمده است؛ یعنی صاحبخانه بعد از اینکه خوابش را کرد، تخت را جمع می کند و از زیر تخت، میز را با یک حرکت بیرون می آورد. بعد هم تا قبل از خواب تا شب از میز هم برای صرف غذا استفاده می کند و هم کار. شب هم که شد میز سرجایش برمی گردد و می شود قطعه ای از تختخواب؛ به همین راحتی!

   
 • نیمکت ها در خانه های کوچک یک جورهایی عصای دست طراحان داخلی هستند. آنها هر وقت فضایی داشته باشند که به هیچ دردی نخورد با گذاشتن یک نیمکت قضیه را تمام می کنند. نیمکت ها این روزها در خانه های مدرن حتی با اسباب و لوازم لوکس هم زیاد دیده می شوند چه برسد به خانه هایی که بیشتر از 50 تا 60 مترمربع نیستند! پس اصلا نگران شکل و شمایل خانه نباشید فقط کافی است فضایی بدون استفاده داشته باشید. آن وقت حتما باید از یک نیمکت کمک بگیرید به خصوص آن وقت هایی که میز غذاخوری هم ندارید، یک نیمکت ساده یا پارچه ای گلدار با میز چوبی رنگین ظاهر هر خانه ای را کاملا عوض می کند حتی اگر در گوشه آشپزخانه و بین فضای کابینت ها هم باشد!

   
 • وقتی صحبت از خرید میز غذاخوری در آشپزخانه می شود بی اختیار همه به یک میز چهارنفره گرد فکر می کنند و صندلی هایی که دور آن چیده شده است. این تصویری است که بیشتر ما داریم. برای اینکه ما بچه های نسل خانه های بزرگ هستیم و آشپزخانه هایی که به اندازه هال و پذیرایی خانه وسعت داشتند اما حالا جریان فرق کرده است. وقتی کل خانه روی هم رفته به اندازه مطبخ خانه پدری نیست پس بهتر است به جای رویا بافتن برای میز ناهارخوری بزرگ به فکر یک میز جمع و جور باریک باشیم حتی اگر فقط به اندازه یک نفر جا داشته باشد. مهم انتخاب محلی مناسب برای آن است. این طوری هم دیگر مجبور نیستیم صبحانه ها را سر پا روی کابینت آشپزخانه بخوریم و هم اینکه کمی فضای بیشتری برای آشپزخانه داریم.

   
 •  این روزها طراحی کابینت های آشپزخانه طوری است که بیشتر خانه ها هرقدر هم که کوچک باشند به خواست صاحبخانه جزیره کوچک جدا افتاده ای دارند؛ همان اپن های سابق بر این که امروز از کابینت های دیگر جدا می شوند تا دست صاحبخانه برای هر نوع چیدمانی در آشپزخانه باز باشد. این وسط بهترین استفاده از جزیره ها برای درست کردن یک میز ناهارخوری است. فقط کافی است کابینت ساز یک میز کشویی دوپایه ای ساده از فضای کناری جزیره برای تان بیرون بیاورد. آن وقت با دور چیدن صندلی ها می توانید در چشم به هم زدنی یک میز غذاخوری مجلل داشته باشد. به این ترتیب دیگر نیازی به خرید میز اضافه ندارید.

کانترتاپ چیست؟ برای آگاهی از بهترین نوع سنگ کانترتاپ، ایده های جدید کانترتاپ، بهترین جنس سنگ کانترتاپ، سنگ مناسب کابینت کانترتاپ وقیمت کانترتاپ، با وبلاگ شرکت آفر همراه باشید.

 

سنگ کوارتز چیست؟! سنگ کوارتز چه ویژگی هایی دارد؟! برای اجرای صفحات کوارتز با شرکت آفر،مجری کوارتز در ایران تماس بگیرید.

 

سنگ اسلب چیستسنگ اسلب چه کاربردی دارد؟! نحوه اجرای سنگ اسلب را در وبلاگ شرکت آفر مطالعه کنید.

 

صفحه کابینت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای آگاهی از فروش و اجرای صفحه کابینت کوارتز با شرکت آفر تماس بگیرید.

 

سنگ گرانیت چیست؟! برای خرید سنگ گرانیت با شرکت آفر تماس بگیرید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر
اشتراک گذاری:
کامنت کاربر
نظر شما
1399/06/28 , 11:17
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.